Harcerze z Międzyzdrojów dbają o bezpieczeństwo pieszego

Właśnie zakończona została harcerska akcja społeczna polegająca na oznakowaniu ulic w Międzyzdrojach!

Niektóre zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierowców, jak i pieszych są czasami niebezpieczne i stwarzają zagrożenie na drodze. Niepoprawnie podjęte decyzje przez kierowców czy niezamierzone wkroczenie pieszego na jezdnię są przyczyną wielu wypadków.

W dzisiejszych czasach nowym niebezpieczeństwem na drogach jest nadmierne używanie urządzeń przenośnych typu smartfon, które powodują, że społeczeństwo (a w szczególności młodzież) podczas przemieszczania się, skupia mniejszą uwagę na otoczenie.

Za zgodą Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka harcerze międzyzdrojscy prowadzą akcję społeczną, której celem jest poprawienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W szczególności chcieliby w ramach działań zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży i oznakować w sposób widoczny przejścia na ulicach w obrębie budynków szkół. W dniu 12 lutego 2019r. rozpoczęli działania polegające na umiejscowieniu w obrębie przejść na chodnikach poziomych haseł informujących oraz oklejaniu taśmą odblaskową barierek.
Zakończenie swojej akcji społecznej polegające na kompletnym oznakowaniu 9 przejść dla pieszych harcerze planują na koniec lutego 2019 roku. Ze względu na zajęcia szkolne harcerze poświęcają się idei i słusznej sprawie popołudniami.

Czuwaj!
X Szczep „Gniazdo” ZHP