Harcerze na Pikniku Rodzinnym w Międzyzdrojach

W sobotę, 9 września 2017 r. uczestniczyliśmy w IV Pikniku Rodzinnym pn. „70 lat Międzyzdrojów”.

Harcerze z 34 DH „Orlęta” razem z 44 GZ „Pracowite Pszczółki” i 24 MDSH „Feniksy” wystawili w międzyzdrojskim amfiteatrze swoje stoisko harcerskie, na którym częstowali uczestników festynu podpłomykami pieczonymi na ogniu. Nasi goście mieli możliwość skosztować podpłomyki z dodatkiem różnego rodzaju domowych dżemów i konfitur.

Na pikniku oprócz nas wystawiali się: Ochotnicza Straż Pożarna, Woliński Park Narodowy, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie „Archeozdroje” i Stowarzyszenie „Volvard” oraz Fundacja Motywacja i Działanie. Dla wszystkich była dużo moc atrakcji, konkursów i zabawy.

Na scenie występował Klub Taneczny „Jantar”, Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego i Seniorzy z Zespołu „Bryza”.

Jako Związek Harcerstwa Polskiego zgłosiliśmy swój udział w miejskim konkursie kulinarnym „Śledź po Międzyzdrojsku”. Do tego konkursu zgłosiło się 5 podmiotów: Hotel Aurora, Vienna House Amber Baltic, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie „Volvard” i my.

Wspólnymi siłami przygotowaliśmy pieczonego nad ogniem śledzia, podawanego na owsie z czosnkiem niedźwiedzim i kolendrą, z dodatkiem marynowanych opieńków i jabłkiem.

Wszystkie potrawy były na bardzo wysokim poziomie. Jury zachwycało się nad połączeniem smaku owsa, pieczonego śledzia i opieńków. Niestety nasza potrawa minimalnie przegrała ze śledziem międzyzdrojskich emerytów w kategorii OPEN – dla stowarzyszeń i osób prywatnych.

Zaś wieczorem z naszym udziałem zakończyliśmy IV Piknik Rodzinny ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic,Przy ognisku podsumowywaliśmy także 70. rocznicę powstania pierwszych drużyn harcerskich w Międzyzdrojach.

Ognisko rozpalała druhna Alicja Raczkowska z 34 DH, która chwilę później złożyła przyrzeczenie harcerskie i otrzymała krzyż.

Ogień z udziałem naszych harcerzy, mieszkańców i przechodniów goszczących w Międzyzdrojach palił się do zachodu słońca.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy wszystkim rodzicom za okazane serce, Stowarzyszeniu „Archeozdroje” za użyczenie paleniska, Zakładowi Ochrony Środowiska za udostępnienie drewna, a przede wszystkim Urzędowi Morskiemu w Szczecinie za pozwolenie rozpalenia ogniska na plaży w miejscu publicznym.

 

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta”