Harcerski Bieg Terenowy na XXI Wiosennych Biegach Przełajowych w Wapnicy

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. międzyzdrojscy harcerze z 34 DH, 24 MDSH i zuchy z 44 GZ włączyli się w przygotowania XXI Wiosennych Biegów Przełajowych w Wapnicy, zorganizowanych pod hasłem „Biegamy, oddychamy, naturę podziwiamy” w Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas zawodów można było oglądać 16 biegów klasyfikowanych w różnych kategoriach wiekowych integracyjny „Bieg dla Ziemi”. Prawie we wszystkich kategoriach biegowych uczestniczyli harcerze i zuchy. Na wytyczonych trasach ścigali się biegając w harcerskich mundurach.
Na imprezie zadaniem zuchów i harcerzy było przygotowanie Harcerskiego Biegu Terenowego. Bieg polegał na przebiegnięciu 100 m odcinka i wykonanie rozmieszczonych na nim zadań tj. rozłożenie i złożenie małego namiotu, udzielenie pomocy dziecku zrzuconego z drzewa i przetransportowanie go na noszach, nadanie i odczytanie zaszyfrowanej wiadomości przez telefon polowy, przebiegnięcie przeszkód oraz rzut do celu w maskach przeciw gazowych. Na Harcerskim Biegu Terenowym podium zajęli :

1. miejsce – Patrol: „Ogórki Zdzisława” czas: 9, 12 min.
2. miejsce – Patrol: „Team Dinozaur” czas: 11.00 min.
3. miejsce – Patrol: „Szalone Świstaki” czas: 12.20 min.
Pozostali zajęli niezłe miejsca.

Oprócz zmagań sportowych było przygotowanych wiele innych atrakcji. Był pokaz sprzętu strażackiego OSP Lubin i wojskowego żołnierzy z 8 D.Plot. z Dziwnowa, dmuchane ogromne zjeżdżalnie dla dzieci, stoisko edukacyjno-sportowe Nadleśnictwa Międzyzdroje. Współorganizatorami XXI Biegów Przełajowych w Wapnicy byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Gmina Międzyzdroje, Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.
Już dziś serdecznie zapraszamy na Harcerski Bieg Terenowy „Ha-Be-Ta”, który odbędzie się we wrześniu 2017r. w Międzyzdrojach w ramach 70 – lecia nadania praw miejskich Międzyzdrojom.

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski
34 DH „Orlęta” im. Orląt Lwowskich w Międzyzdrojach

fot. Ewelina Wancisiewicz